Шест нови електробуса пуснаха пробно по линиите във Варна

Шест от новите електробуси вече са пуснати в експлоатация пробно по варненските улици, предаде БНР. Те се движат от няколко дни по две от линиите на Градския транспорт – 148 и 209. Превозните средства се зареждат на две бързи временни зарядни станции, които се намират на обръщачите на „Почивка“ и в кв. „Владислав Варненчик“, съобщи Николай Антонов, директор на „Градски транспорт“ – Варна.

Той уточни, че все още се чакат устройствата, необходими за тръгването на останалите електробуси. Без тях няма как да се изгради цялата мрежа.

„Това е временно, докато не пристигнат комплексно разпределителните устройства. Те са последните елементи, които се чакат от производителя“, каза Антонов. Той увери, че се прави всичко възможно да се работи паралелно. „В момента ще изградим временно захранване от други трафопостове. Няма как всички да ги пуснем в експлоатация. Всичко ще стане поетапно, допълни още шефът на „Градски транспорт“.

Новите возила са оборудвани със специални седалки за хора с увреждания и зони, където могат да се зареждат мобилни телефони.

Related Articles

Министър Шишков: Всички нови магистрали ще се дават на концесия

Всички нови магистрали у нас ще се дават на концесия. "Турция има най-голям интерес да строи. Държавите около нас започнаха да искат да изграждат...

Анализ на БСК: Индустриалните сектори са в криза с работната ръка

Индустриалните сектори са в криза с работна ръка, като заварчиците, кранистите и огнярите са сред най-дефицитните длъжности, сочат данни от анализ на Българската стопанска...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ