Центърът за градска мобилност премахна още 5 кални точки в София

Центърът за градска мобилност реновира изцяло пространства за паркиране в София. Инициативата на дружеството цели да премахне т.нар. кални точки, информира kmeta.bg. С нов вид вече са терените: паркинг на ул. „Беломорски проход“, пред бл. 47 в район „Лозенец“; паркинг на ул. „Мала планина“ в район „Лозенец“; терен на ул. „Димитър Манов“ в кв. „Иван Вазов“ между бл. 14 и бл. 16. Обновено е пространството на ул. „Свети Врач“ в кв. „Иван Вазов“, както и южният тротоар на ул. “Оборище”, който е между ул. “Черковна” и ул. “Буная” в район “Оборище”.

Инициативата, чиято цел е възстановяване и подобряване на градската среда, е финансирана със средства от платените винетни стикери на живущите в зоните за почасово паркиране. ЦГМ инвестира 30% от тези приходи обратно в подобряване на зоната, с приоритет върху премахване неподдържани терени, често използвани за паркиране.

Работи се активно и по обновяване на хоризонталната и вертикална маркировка в зоните.

сн. Stolica.BG

Related Articles

Новите влакове Алстом вече са в България

След години на недостиг на инвестиции в железопътния транспорт, част от новите влакове пристигат в България. В същото време отговорността на институциите не е...

Завърши основният ремонт на СУ „Стоян Заимов“ в Плевен

Приключиха ремонтните дейности и модернизацията на СУ „Стоян Заимов“ - Плевен. Обновяването се извърши с финансиране от Националния план за възстановяване и устойчивост, Процедура...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ