Фотоизложба „90 години Природен парк „Витоша“ в градина „Кристал“

В градина „Кристал“ в София се открива изложба, посветена на един от символите на града – планината Витоша. Експозицията е по повод 145 години от обявяването на София за столица на България. До 16 април в Галерията на открито ще бъдат експонирани архивни фотографии, карти и документи, свързани с първите стъпки, предприети за обособяването на защитената територия, отношението им към частните земи и имоти, промените по отношение на допустимото строителство и други любопитни факти, свързани с управлението и опазването на планината. Представени са исторически моменти от изграждането на хижи и инфраструктура.

Изложбата е организирана на от Регионален исторически музей – София и Дирекция на Природен парк „Витоша“.

Related Articles

Пясъчни герои оживяват в Бургас, 13 артисти подготвят скултурите за летния фест

Мистър Бийн, Пес Патрул, Minecraft и Roblox вече оживяват сред пясъчните фигури в Бургас под ръцете на 13 скулптори от страната, съобщиха от Общината. С...

На 24 и 25 юни: „Кметовете говорят“ в Габрово

За пета поредна година Габрово е домакин на дискусионния форум „Кметовете говорят“, който се провежда на 24 и 25 юни 2026 г. Събитието е...

ДНСК с нов началник

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ