Училищни дворове в София стават квартални места за спорт и култура

Кметът на София Васил Терзиев е ангажирал водещи архитекти, които заедно с районните кметове и училищата разработват концепция за превръщане на школските дворове в отворени пространства за общуване, игра, спорт и култура в кварталите.

„Искам да видя до къде стигат амбициите, каква е визията на архитектите, за да преосмислим това море от нагънат асфалт, каквото представляват част от училищните дворове и да го превърнем в среда за спорт, паркове със зеленина, пространства за културни събития, място за разполагане на мини зеленчукови градинки. Когато децата създават нещо заедно, това ги обединява и възпитава“, посочи столичният кмет при посещение на 36. СУ „Максим Горки“, в което пилотно ще се пробва новия модел.

Концепциите ще бъдат обсъдени с родителите, учениците, учителите и гражданите в кварталите.

Първите две училища, в които ще бъдат реализирани новите проекти, са в район „Сердика“.

Related Articles

До 8 юни се подават оферти за инженеринга на проекта „Отваряне на града към морето“

На 8 юни 2026 г. изтича срокът за подаване на оферти по обществената поръчка за инженеринг на проекта „Отваряне на града към морето“ –...

До 12 юни: Общините могат да кандидатстват за „Европейски столици на туризма 2027“

До 12 юни общините могат да кандидатстват за „Европейски столици на туризма 2027“. Новото издание на форума се организира от Генерална дирекция „Мобилност и...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ