ТЕЦ „Бобов дол“ има технологична готовност да въведе газ като гориво за централата

ТЕЦ „Бобов дол“ има технологична готовност да въведе газ като гориво за централата. Необходимите разрешителни за това обаче се бавят по административни причини, казаха пред БНР работещи в дружеството след протеста на местните жители от Големо село, които поискаха гаранции, че замърсяванията в района ще спрат. Минаването на газ ще намали значително и допусканата сега запрашаемост на района, казват експерти.

Изградено е двукилометровото трасе за вкарване на синьо гориво с извод от магистралния газопровод за Македония. Закупено е и необходимото оборудване – горелки, измервателни и контролни системи, оборудването е италианско. Все още обаче съответните разрешителни за пускане на газ в централата се бавят. Затова ТЕЦ „Бобов дол“ продължава да гори въглища и биомаса, слама, отбелязва изпълнителният директор на дружеството инж. Чавдар Стойнев.

В централата се прави голям ремонт на втори блок, който се очаква да заработи през октомври.

Related Articles

Министър Шишков: Без ремонти по магистралите в отпускарските месеци

През най-отпускарските месеци юли и август няма да има ремонти по магистралите и ще се пътува нормално, обяви регионалният министър арх. Иван Шишков. Той...

Фотоизложба разказва историята на изчезналата улица „Търговска“ в София

В подлеза до Президентството може да бъде видяна историята на изчезналата улица "Търговска" в столицата. Експонирани са интересни снимки от стара София, предоставени от...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ