С фотоси на градски пейзажи от миналото отбелязваме 146 г. от обявяването на София за столица

Изложбите за стара София са част от програмата на честванията

На 3 април се навършват 146 години от обявяването на София за столица на България. По повод важната историческа дата Столичната община организира празнични събития – документални изложби в Галерия на открито в Градската градина и Галерия на открито в градина „Кристал“, концерти, инициативи за деца.

Фотокътове с градски пейзажи от миналото ще бъдат разположени пред Народен театър „Иван Вазов“ и Регионален исторически музей – София и в градина „Кристал“. Исторически беседи с любопитни факти от историята около изграждането на София като европейска столица ще поканят посетители да разгледат сградите на ул. „Париж“ №1 и ул. „Московска“ №33. Столичната община отваря с безплатен вход Софийска градска художествена галерия и Регионален исторически музей – София, както и техните филиали.

Related Articles

В Свищов: Изградиха нови центрове за социални услуги

Община Свищов приключи с изграждането на центровете, където ще се предоставят три нови социални услуги за хора с интелектуални и физически увреждания. Строежите са...

Пускат новите камери с изкуствен интелект на ключови кръстовища в София

На 35 ключови кръстовища в София ще заработят новите камери с изкуствен интелект, които ще ловят нарушители. Общо 200 от умните устройства ще бъдат...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ