С пилотен проект изграждат енергийна общност в Бургас

Създаване на енергийна общност в Бургас обявиха по време на конференцията „Дни на енергийната ефективност и зелената енергия“. Близо 410 хил. лева ще бъдат инвестирани в нов соларен парк на покрива на басейн „Арена ОЗК“ в морския град. Повече от 80% от произведената енергия ще се ползват директно за нуждите на съоръжението, което бургазлии използват целогодишно.

В проекта могат да участват всички жители на Община Бургас, които инвестират между 1000 лв. и 10 000 лв., а всеки от инвеститорите ще получи годишен дивидент в размер на 3% на база собствената си инвестиция, обявиха организаторите на форума от Центъра за енергийна ефективност ЕнЕфект, Общинската мрежа за енергийна ефективност ЕкоЕнергия и Община Бургас.

Проектът не носи почти никакъв риск, тъй като Общината се ангажира да изкупува произведената енергия на фиксирани цени, уточняват от ЕнЕфект.

Related Articles

В Тополовград: Откриха ново място за отдих и срещи

Тополовград вече има ново любимо място за отдих и срещи. Това е новият градски парк, който бе открит преди дни. Той съчетава красиво оформена...

Министър Шишков: Най-късно до средата на идната седмица ще бъде укрепено свлачището на АМ „Струма“

Ремонтните дейности по укрепване на свлачището в участъка между Симитли и Благоевград в близост до тунел „Железница“ ще бъдат завършени до края на тази...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ