Създават „Острови на биоразнообразието“ в Южния парк в София

От 21 до 25 октомври всеки столичанин може да се включи в кампанията по засаждане на растения в Южния парк в София. Акцията е част от проекта „Острови на биоразнообразието“, дело на докторант ланд. ахр. Мария Христова и ланд. арх. Теодора Лазарова. Идеята е на площ от 400 кв. м да бъдат засяти диворастящи цветя, които са от съществено значение за опазването на биоразнообразието и подобряване качеството на въздуха и почвата.

Проектът е част от инициативата на дирекция „Спорт и младежки дейности“ – „Академия за ВИЗИОНЕРИ“ – и се осъществява в партньорство с дирекция „Зелена система“, ОП „Паркове и градини“, Лесотехнически университет, специалност „Ландшафтна архитектура“ в ЛТУ – София и Фондация „МанЕко“.

Related Articles

По график: Започна миене на подлезите в София

Столична община извършва по предварителен график почистване и миене на транспортни подлези на територията на София. Дейността е част от регулярното почистване и поддържане...

Министър Шишков: Най-късно до средата на идната седмица ще бъде укрепено свлачището на АМ „Струма“

Ремонтните дейности по укрепване на свлачището в участъка между Симитли и Благоевград в близост до тунел „Железница“ ще бъдат завършени до края на тази...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ