Столичният квартал “Надежда 1” с нов начин на сметосъбиране

То ще се извършва изцяло в затворени и контролирани зелени острови

В столичния квартал „Надежда 1“ сметосъбирането ще се осъществява изцяло чрез затворени и контролирани зелени острови. В експлоатация вече са въведени шест нови съоръжения, а до края на месеца още 24 ще бъдат достъпни за жителите на квартала. По този начин новата система за сметосъбиране ще обхване всички над 6000 домакинства в „Надежда 1“, съобщи kmeta.bg

Над 150 контейнера за разделно събиране на биоотпадъци в домакинствата бяха раздадени на граждани от квартала, а още 1650 ще бъдат раздадени от районната администрация до края на месеца, паралелно с въвеждането на останалите съоръжения.

Зелените острови представляват заградени пространства с регулиран достъп, обединяващи контейнери за разделно събиране на пластмаса, стъкло, хартия, хранителни отпадъци и смесени битови отпадъци. Тяхното изграждане е приоритет за Столична община в зоните с високоетажно застрояване, с цел подобряване на разделното събиране.

Друга цел на този тип организация на сметосъбирането е не само да се увеличи делът на рециклираните материали, но и да се ограничи замърсяването на кварталите от препълнени или разпилени контейнери.

Related Articles

Троян с нова спортна зала

Троян вече има нова мултифункционална спортна зала. Тя е изградена на три етапа и отговаря на всички европейски стандарти. Строително-монтажните дейности възлизат на близо...

Проект „Невидимият град“ получи „Награда Варна“

РК на КАБ Варна получи “Награда Варна” за проекта си “Невидимият град”. Той поставя началото на колекция от дигитални и физически модели на обекти...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ