Столична община взе 50 млн. евро заем от ЕИБ за пешеходна инфраструктура

Целта е да се увеличат проектите за градско развитие

Столична община подписа заем от 50 млн. евро от Европейската инвестиционна банка. Допълнителните пари са предназначени за съфинансиране на многогодишната инвестиционна програма на София за градоустройствени проекти, включително и за изграждане и рехабилитация на общински пътища, трамвайни линии, велосипедни и пешеходни алеи, както и за друга градска инфраструктура в обхвата на действащия План за устойчива градска мобилност на столицата.

Заемът ще позволи на Столична община да увеличи дела на проектите за градско развитие, насочени към пешеходната инфраструктура и постигане на екологични цели.

„Създадохме специална програма за изграждане и реновиране на тротоарни настилки, с която да обновим тротоари във всички квартали на София. С тези инвестиции ще увеличим повече от 10 пъти ремонта на тротоарите в града. Целта е придвижването в града да стане по-удобно и сигурно и да е по-предпочитано от гражданите при по-кратки разстояния. Насърчаването на пешеходното движение е важно и за подобряване качеството на въздуха“, сподели кметът на София Йорданка Фандъкова.

Related Articles

Ръст на средния лихвен процент по потребителските кредити

Средният лихвен процент по кредитите за потребление през април се повишава с 0,18 процентни пункта (пр. п.) до 8,81%, а годишният процент на разходите...

Нов приключенски парк за деца отвори врати в Кюстендил

Кметът на Община Кюстендил инж. Огнян Атанасов и кметът на община Крива Паланка Сашко Митовски официално откриха новоизградения Общински приключенски парк за деца –...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ