Спират тировете в Петрохан за зимния период

Движението на тирове през прохода Петрохан през зимния сезон ще бъде спряно. Целта е тежките машини да не са предпоставка за задръствания и да не се повишава пътния травматизъм, обявиха от МРРБ.

От ведомството изказват благодарности на жителите на община Берковица и най-вече на село Бързия за проявеното разбиране след пускането на тежкотоварния трафик през прохода. Веднага след първия месец е променена временната организация на движение съобразно искането на хората за по-големи времеви прозорци, в които да не преминават тирове. Предприети са мерки за почистване на прохода и извозване на отпадъците от паркинги и отбивки, които се формират от увеличения трафик. Предвижда се доставка и монтаж на още шест бетонови съда за смет.

Related Articles

В Тополовград: Откриха ново място за отдих и срещи

Тополовград вече има ново любимо място за отдих и срещи. Това е новият градски парк, който бе открит преди дни. Той съчетава красиво оформена...

Тервел: Завършиха инфраструктурата на двата нови квартала в града

Завършиха основните работи по изграждане на инфраструктурата на двата нови квартала в гр. Тервел. Районите са образувани от свободни общински дворни места. Изградени са...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ