Семинар за реките и новаторски подходи в градското развитие започва в София

Семинар „Реките и градът – системни решения, новаторски подходи и добри практики в градското развитие“ се организира на 12 ноември в София. Организатори са Съюзът на урбанистите в България в партньорство със „Софияплан“ и подкрепата на посолството на Нидерландия в България

Форумът има цели да постави във фокуса темата за управлението на реките и развитието на крайречните територии в контекста на устройственото планиране на Столична община. Участие в събитието ще вземе Надежда Бобчева – зам.-кмет на СО по направление „Зелена система, екология и земеползване“.

Специален гост е ланд. арх. Михил ван Дрийш – главен архитект на нидерландския Грьонинген и партньор в мултидисциплинарното студио Felixx, което е съавтор на каталога на Световната банка, посветен на природо-базираните решения за постигане на гъвкаво-устойчиво градско развитие (World Bank NBS Catalogue for Urban Resilience).

По време на семинара се предвижда дискусия относно измерението на проблемите, възможните подходи и мерки за устойчивото управлението на реките.

Присъстващите ще се запознаят с примери за природо-базирани решения в градска среда. Ще бъдат представени и значими инициативи на Столична община като Зеления ринг и Линеен парк „Манастирски ливади – изток“.

Related Articles

В Тополовград: Откриха ново място за отдих и срещи

Тополовград вече има ново любимо място за отдих и срещи. Това е новият градски парк, който бе открит преди дни. Той съчетава красиво оформена...

Модернизират системата за сметосъбиране в Девин

Общинският съвет в Девин даде съгласие средства от отчисленията и обезпеченията по Закона за управление на отпадъците да бъдат разходвани за дейности, свързани с...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ