Първи климатичен фестивал „ЖЕГА ФЕСТ“ в София

От 4 до 6 юни площад „Бански“ пред Регионалния исторически музей – София ще се превърне в сцена за идеи, изкуство, градски решения и общностна енергия. Първото издание на „ЖЕГА ФЕСТ“ 2026 – Софийския климатичен фестивал е организиран от Асоциацията за развитие на София и Столичната община, с домакинството на район „Оборище“. Събитието ще събере на едно място граждани, учени, артисти и международни експерти с богата тридневна програма, посветена на бъдещето на столицата.

Първото издание на фестивала се фокусира върху една от най-важните теми за адаптацията на града към климатичните промени – водите на София.

Официалното откриване е на 4 юни, от 11.00 ч., на пл. „Бански“ с участието на Гвардейския представителен духов оркестър. Ще присъстват кметът на София Васил Терзиев, представители на МРРБ и Густав Чомор от Управляващия комитет на Програма „Интеррег Дунавски регион“.

Специално за събитието в София пристига и европейският комисар за околна среда, устойчивост на водните ресурси и конкурентоспособна кръгова икономика Йесика Росвал, която ще направи официална обиколка на фестивалните пространства и ще се запознае с представените зелени решения.

Предвидени са десетки събития за малки и големи. Входът е свободен.

Related Articles

Четири фирми с оферти за строителството на крайречната зона в Габрово

Четири компании подадоха оферти в обществената поръчка за изпълнение на строително-монтажните работи по проекта за обновяване на крайречната зона на река Янтра в Габрово. Участниците...

В Тополовград: Откриха ново място за отдих и срещи

Тополовград вече има ново любимо място за отдих и срещи. Това е новият градски парк, който бе открит преди дни. Той съчетава красиво оформена...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ