Първа копка на Центъра за високи технологии към ветеринарната гимназия в Ловеч

В Националната гимназия по ветеринарна медицина „Проф. д-р Димитър Димов“ в Ловеч започва строителството на Център за високи технологии. С изграждането му ще бъде осигурена модерна и високотехнологична материална база в професионалното училище.

Проектът включва създаването на ветеринарно–медицинска клиника, лаборатория по храните, зала за обучения и събития, библиотека, спортна площадка. Ще бъде благоустроен дворът за извънкласна и спортна дейност, ще се изгради и фотоволтаична система. Предвижда се доставката на високотехнологично оборудване и модерно обзавеждане на цялото училище.

Проектът е за 3,4 милиона лева. Средствата са осигурени от Плана за възстановяване и устойчивост. Дейностите трябва да се реализират в срок от 34 месеца, но не по-късно от края на май 2026 г.

Related Articles

До 12 юни: Общините могат да кандидатстват за „Европейски столици на туризма 2027“

До 12 юни общините могат да кандидатстват за „Европейски столици на туризма 2027“. Новото издание на форума се организира от Генерална дирекция „Мобилност и...

НАП: Има данъчно облекчение за ремонт на жилище

Има законов начин да си върнете малка сума от това, което сте вложили в ремнота на жилището си, напомнят финансови експерти. Законът позволява човек...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ