Пуснаха обществена поръчка за национален STEM център

Бъдещата сграда ще включва научни лаборатории с оборудване от най-висок клас

Пусната е обществената поръчка за изграждане на националния STEM център в София Тех Парк. Бъдещата сграда ще има лаборатории в пет основни направления: “Зелени технологии и устойчиво развитие”, “Роботика и кибер-физични системи”, “Дизайн и 3D прототипиране”, “Математика и информатика” и “Природни науки”. Предвидено е и създаване на зала за дигитално изкуство (Digital Art) и аудио визуално изкуство, зали за обучения, семинари и срещи, както и на учебни работилници (Maker Space).

Изграждането на научните лаборатории в единен многофункционален комплекс цели да повиши мотивацията за учене и да се насърчи развиването на умения в областите, свързани с природни и инженерни науки, изкуствен интелект, роботика, ИКТ, както и иновативността и предприемчивостта за тяхното практическо приложение.

Related Articles

Велико Търново: Оръжейна компания превръща част от кино „Полтава“ в културен център

Полуразрушеното емблематично търновско кино "Полтава" ще се превърне в културен център. Група "Аркус", чийто основен бизнес е оръжейният и която стои зад американския колеж...

Тервел: Завършиха инфраструктурата на двата нови квартала в града

Завършиха основните работи по изграждане на инфраструктурата на двата нови квартала в гр. Тервел. Районите са образувани от свободни общински дворни места. Изградени са...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ