Пускат още 3 км от метрото в София

Разширението е с три нови станции в район „Подуяне“

Софийското метро ще се разшири с нов 3-километров участък и три нови метростанции под бул. „Владимир Вазов“ в район „Подуяне“. Очаква се трасето да влезе в експлоатация до август, съобщават от столичния Метрополитен..

Участъкът е завършен на 93%, релсовият път е положен, а в момента се изпълняват довършителни дейности. Новите станции ще осигурят бърза и удобна връзка за над 45 000 пътници между кварталите „Хаджи Димитър“, „Сухата река“, „Левски Г“ и западните части на града – „Овча купел“ 1 и 2 и „Горна баня“.

В момента София разполага с 47 метростанции и 52 км трасе, които обслужват ежедневно 470 хиляди пътници. Разширението в „Подуяне“ е част от програмата за развитие на метрото, в рамките на която през 2026 – 2027 г. ще бъдат пуснати общо 10 нови метростанции.

Related Articles

Проект „Невидимият град“ получи „Награда Варна“

РК на КАБ Варна получи “Награда Варна” за проекта си “Невидимият град”. Той поставя началото на колекция от дигитални и физически модели на обекти...

Четири фирми с оферти за строителството на крайречната зона в Габрово

Четири компании подадоха оферти в обществената поръчка за изпълнение на строително-монтажните работи по проекта за обновяване на крайречната зона на река Янтра в Габрово. Участниците...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ