Пускат още 3 км от метрото в София

Разширението е с три нови станции в район „Подуяне“

Софийското метро ще се разшири с нов 3-километров участък и три нови метростанции под бул. „Владимир Вазов“ в район „Подуяне“. Очаква се трасето да влезе в експлоатация до август, съобщават от столичния Метрополитен..

Участъкът е завършен на 93%, релсовият път е положен, а в момента се изпълняват довършителни дейности. Новите станции ще осигурят бърза и удобна връзка за над 45 000 пътници между кварталите „Хаджи Димитър“, „Сухата река“, „Левски Г“ и западните части на града – „Овча купел“ 1 и 2 и „Горна баня“.

В момента София разполага с 47 метростанции и 52 км трасе, които обслужват ежедневно 470 хиляди пътници. Разширението в „Подуяне“ е част от програмата за развитие на метрото, в рамките на която през 2026 – 2027 г. ще бъдат пуснати общо 10 нови метростанции.

Related Articles

Фотоизложба разказва историята на изчезналата улица „Търговска“ в София

В подлеза до Президентството може да бъде видяна историята на изчезналата улица "Търговска" в столицата. Експонирани са интересни снимки от стара София, предоставени от...

Укрепват моста на река Струма при с. Мурсалево

Одобрен е проектът за укрепване на моста на река Струма при с. Мурсалево. Има и осигурено финансиране в размер на около 300 хил.евро, така...

ДНСК с нов началник

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ