Пролетно почистване на София от 5 до 17 април

Пролетно почистване на София от 5 до 17 април организира Столична община, съобщиха от пресцентъра на администрацията.

В началото на следващия месец ще започне и миене с автоцистерна на улиците и булевардите във всички райони на града. Почистващите фирми ще започнат от най-натоварените булеварди и пътни артерии през нощта, за да не пречат на трафика, а през деня ще се обръща внимание на улиците и тротоарите в кварталите, площадите, подлезите и други обществени пространства, които позволяват достъп на миещите машини. В плана са включени и мантинелите и пътните знаци.

Подходите към християнските храмове ще се мият с приоритет в подготовка за великденските празници.

Всички желаещи да се включат в предпразничното пролетно почистване ще получат ръкавици и чували, както и подробни инструкции къде да оставят събраните отпадъци от оборките.

Целта на кампанията е да се разчистят междублоковите пространства, площадките, градинките и дворове от дребните отпадъци и порасналите треви, за да посрещнем великденските празници в по-чист град, посочиха от Столична община.

Related Articles

Велико Търново: Оръжейна компания превръща част от кино „Полтава“ в културен център

Полуразрушеното емблематично търновско кино "Полтава" ще се превърне в културен център. Група "Аркус", чийто основен бизнес е оръжейният и която стои зад американския колеж...

Фотоволтаици ще захранват сгради за социални услуги в Габрово

Инсталации за производство на електроенергия от възобновяеми източници са изградени в две от сградите за социални услуги в града. Фотоволтаичните електроцентрали са с мощност...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ