Приключи плановият ремонт на V блок на АЕЦ „Козлодуй“

Приключи плановият годишен ремонт на пети блок на АЕЦ „Козлодуй“, съобщават от централата. След извършена проверка и издадена положителна оценка от Агенцията за ядрено регулиране той е включен в електроенергийната система на страната.

Успешно са изпълнени планираните дейности по ремонт на оборудването и техническо обслужване на системите и съоръженията.

По време на ремонта, започнал на 5 май, в реактора на блока е заредено свежо ядрено гориво тип RWFA, произведено от „Уестингхаус“. Първото презареждане с новия тип гориво беше през пролетта на миналата година. Натоварването на блока се извършва поетапно.

Related Articles

12 тона опасни отпадъци предадоха софиянци за 5 месеца

Над 12 тона опасни отпадъци са събрани на територията на Столичната община през първите 5 месеца на 2026 г. Те са предадени от гражданите...

До 10 юни: Приемат препоръки и възражения по проекта за ПУП на Борисовата градина

Тече срокът за препоръки, становища и възражения по проекта за Подробен устройствен план на Борисовата градина, след като той бе представен публично пред обществеността. ”Най-големият...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ