Предстои форум за инвестиции в устойчива енергия

Стартира поредица от кръгли маси за финансиране на инвестиции в устойчива енергия. Първият за годината форум е на 30 януари в хотел „Интерконтинентал“, град София. Той се организира от Министерство на енергетиката и ЕнЕфект с подкрепата на Коалиция „Да обновим България“. Темата ще бъде „Енергийната ефективност на сградния фонд: основа на устойчивия енергиен преход“.

Останалите панели са:

– Стратегическият подход към националните цели за декарбонизация.

– Иновативни финансови модели за декарбонизация на сградния фонд,

– Професионални услуги за интелигентни и ефективни сгради.

Сред поканените гости са Румен Радев, министър на енергетиката, Юлиан Попов, министър на околната среда и водите, Ангелина Бонева, зам.-министър на регионалното развитие и благоустройството, Ива Петрова, зам.-министър на енергетиката, Ивайло Яйджиев, зам.-министър на финансите.

Related Articles

Ръст на средния лихвен процент по потребителските кредити

Средният лихвен процент по кредитите за потребление през април се повишава с 0,18 процентни пункта (пр. п.) до 8,81%, а годишният процент на разходите...

Фотоволтаици ще захранват сгради за социални услуги в Габрово

Инсталации за производство на електроенергия от възобновяеми източници са изградени в две от сградите за социални услуги в града. Фотоволтаичните електроцентрали са с мощност...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ