Правят панорамна площадка на Копитото

Ще разкрива една от най-красивите гледки към София

Столичната община и министерството на земеделието започват съвместна работа по подобряване на условията за пешеходен туризъм и отдих на територията на природен парк „Витоша“. Кметът на София Васил Терзиев и министърът на земеделието и храните Иван Христанов подписаха меморандум за дългосрочно сътрудничество по проекти за обновяване на туристическата инфраструктура и споделените пространства в планината.

Един от проектите е изграждане на панорамна площадка в местността „Копитото“. Тя е проектирана от експертите на Дирекция Природен парк „Витоша“, а Столична община ще поеме финансирането и реализацията. Пространството ще предложи нови възможности за почивка и ще разкрива една от най-красивите гледки към столицата.

Меморандумът очертава още няколко приоритета за подобряване на пешеходната достъпност и образователната среда на територията на Витоша:

„Пътеки на гражданите“ – програма, чрез която се възстановяват пешеходните маршрути. Тя включва ремонт на дървените мостчета и парапети, обновяване на заслоните и връщане към живот на планинските чешми.

Природата като класна стая: базата „Бели брези“ ще се превърне в жив център за образование. Целта е децата на София да откриват магията на планината чрез приключения и учене на открито.

Related Articles

Анализ на БСК: Индустриалните сектори са в криза с работната ръка

Индустриалните сектори са в криза с работна ръка, като заварчиците, кранистите и огнярите са сред най-дефицитните длъжности, сочат данни от анализ на Българската стопанска...

Нови карти с достъпни туристически маршрути на Варна за хора с двигателни затруднения

От 1 юли в Туристическия информационен център на Община Варна ще бъдат на разположение безплатни карти на маршрута „Варна за всички“ - специализиран туристически...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ