Покана за дискусия за бъдещия Мемориал на загиналите войници в парка на НДК

Дискусия за бъдещия Мемориал на загиналите войници от Първи пехотен софийски полк и Шести пехотен търновски полк ще се проведе днес 9 юли от 18:00 часа в Галерия Топлоцентрала – Куб с вход свободен. Организатори са клуб „Смисъл“ и Съюзът на архитектите в България – една от организациите, която настоява сегашният конкурс за мемориала да бъде прекратен и да бъде обявен нов.

„Възстановяването на „Мемориала на загиналите войници от Първи пехотен софийски и Шести пехотен търновски полк“ в парка на НДК провокира много въпроси. Ще се обсъжда какво се случва с инициативата към момента, какви са резултатите, идеи за третиране на пространството в парка на НДК, потенциални пречки и ефективни решения. Ще се дискутира как могат емблематичните пространства на София да бъдат обживени по ефективен начин, как се генерират качествени решения за обществената памет и как те се отразяват новите намеси на съществуващата среда.

Related Articles

Вече: Изкуствен интелект ще проектира пътищата в България

Пътищата и магистралите у нас вече ще се пректират с изкуствен интелект, обяви регионалният министър Иван Шишков. Изкуственият интелект (AI) навлиза и при строителството...

До 10 юни: Приемат препоръки и възражения по проекта за ПУП на Борисовата градина

Тече срокът за препоръки, становища и възражения по проекта за Подробен устройствен план на Борисовата градина, след като той бе представен публично пред обществеността. ”Най-големият...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ