Подменят старите контейнери с нова автоматизирана система в „Младост-2“

Продължава подмяната на старите контейнери за битови отпадъци с нова автоматизирана система в София. Към момента доставката на нови съоръжения се извършва на територията на ж.к. „Младост-2“. Новата автоматизирана система за сметосъбиране и сметоизвозване е тип NORD.

Поставени са съдове на ул. „Васил Карагьозов“. В следващите дни е планирано екипите да обхванат и кв. „Полигона“ и кв. „Горубляне“. Местата на новите контейнери са съобразени и определени предварително спрямо техническите изисквания. Трябва да има осигурен достъп на специализираните камиони със съответна височина за крановото устройство, без растителност и други обстоятелства, които да пречат на обслужването.

Контейнерите са оборудвани с механизъм за лесно отваряне с крак. Имат затварящо устройство, което не позволява разпиляване. Съдовете са с фабрично положено антикорозионно покритие, което е устойчиво на атмосферни влияния. Те заемат по-малко място, а са с увеличен обем на вместимост за отпадъци – вместо 1100 л – над 3700 л.

До сега тази система е въведена в районите „Искър“, „Връбница“, „Възраждане“ и „Студентски“ и в част от район „Младост“ – ж.к. „Младост-3/4“.

Сметосъбирането на битовите отпадъци се извършва по график. От администрацията напомнят на гражданите да изхвърлят разделно своите отпадъци, да не смесват рециклируеми или строителни отпадъци, както и да не поставят различни обемни предмети до новите контейнери.

Related Articles

Завърши основният ремонт на СУ „Стоян Заимов“ в Плевен

Приключиха ремонтните дейности и модернизацията на СУ „Стоян Заимов“ - Плевен. Обновяването се извърши с финансиране от Националния план за възстановяване и устойчивост, Процедура...

Обучение по методиката за индексация на строителните услуги

На 9 юни 2026 г. БААИК организира обучение по методиката за индексация на строителните, консултантските и проектантските услуги. Темата е посветена на практическите проблеми...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ