Перник прави предприятие за производство на ток от природен газ

Електроцентралата ще работи на пазарен принцип

Предприятие за производство на електроенергия от природен газ ще бъде изградено в Индустриалния парк на Перник. Електроцентралата ще бъде разположена върху терен в кв. “Караманица” и ще работи на пазарен принцип. Целта е произведената електроенергия да компенсира небалансираната енергия в югозападния регион, както и енергийната система на страната, предаде БНР.

Ще бъдат монтирани две газови турбини с обща мощност от 100 мегавата. Изграждането на обекта ще подпомогне развитието на Индустриалния парк, като осигури енергиен източник за съществуващите и бъдещи предприятия в региона.

Освен това ще доведе до повишаване на енергийната ефективност, намаляване на енергийните загуби и създаването на нови работни места. Проектоспоразумение за сътрудничество между община Перник и фирмата инвеститор е гласувано на последната сесия на Общинския съвет.

Related Articles

НАП: Има данъчно облекчение за ремонт на жилище

Има законов начин да си върнете малка сума от това, което сте вложили в ремнота на жилището си, напомнят финансови експерти. Законът позволява човек...

До 30 юни: Обменяме безплатно левове в евро

Българските граждани могат да обменят левове в евро безплатно до 30 юни в офисите на търговските банки и клоновете на „Български пощи" в населените...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ