Парковете в Кърджали с камери за видеонаблюдение

Община Кърджали продължава работа по амбициозната задача – да се справи с вандализма на територията на града. Общият брой камери, които са монтирани досега по обществена поръчка са 183, 50 от които са в парковете. Приключва монтажът и на останалите 133 камери по възлови кръстовища в града.

Допълнително записващи устройства са сложени на Въжения мост, площад „Хаджи Димитър“ /кръговото на Пазара/, многофункционалната спортна площадка във „Възрожденци“. Предстои монтиране на камери и в Градската градина.

Ще се сложат и табели, на които ще бъде изписан телефонният номер за сигнали. На него гражданите, станали свидетели на вандалски набези в местата за отдих, могат да позвънят и да дадат информация като очевидци. За сигнали по кръстовищата гражданите могат да звънят на телефон 112.

На ОД на МВР е предоставен сървър и монитор за непрекъснато наблюдение. При нужда се подава сигнал в полицията и се предоставя запис. Вече са налице и първите разкрити два случая на вандалщина с помощта на записи от камерите.

Related Articles

Techno Expo 2026 отбелязва 5 години иновации и индустриални технологии

От 10 до 13 юни 2026 г. в Корпоративно-сервизния център ЕВРОМАРКЕТ в Казичене, познат като Euromarket City, ще се проведе юбилейното пето издание на...

Четири фирми с оферти за строителството на крайречната зона в Габрово

Четири компании подадоха оферти в обществената поръчка за изпълнение на строително-монтажните работи по проекта за обновяване на крайречната зона на река Янтра в Габрово. Участниците...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ