От 1 до 7 ноември: Старозагорският парк „Бедечка“ става открита галерия за „лендарт“ инсталации

Симпозиум „Бедечка ленд арт“ ще се проведе от 1 до 7 ноември в Стара Загора. Паркът около река Бедечка ще бъде преобразен в своеобразна открита галерия за съвременно изкуство, съобщи kmeta.bg. Събитието е част от „На зелено фест – есенна визуална програма“, а организатор е Творчески колектив „На улицата“. Реализира се по проект „Виж Стара Загора: съвременно изкуство в публичното пространство“ с финансовата подкрепа на община Стара Загора по схема за безвъзмездна помощ „Ново поколение местни политики за култура за големи общини“, осъществявана с подкрепата на Механизъм за възстановяване и устойчивост на ЕС.

В рамките на седем дни различни артисти ще създават произведения, вдъхновени от природата. Материалите, които ще използват за „лендарт“ изкуството са пръст, камъни, дървета, вода или растителност.

Посетителите ще имат възможност да се срещнат с авторите и да се запознаят отблизо с творбите на 7 ноември 2025 г. от 15.00 ч.

Related Articles

Варна: Разчистват терена под Морското казино и сцена „Раковина“

На 11 юни – четвъртък от 9:00 ч.започват планираните дейности по разчистване на терена под Морското казино и сцена „Раковина“ в Морската градина на...

Строят нова детска градина в столичния район „Илинден“

Започва строителството на детска градина "Зора" в столичния район "Илинден". Студио „Тилев Архитекти“ беше избрано след обществена поръчка да изготви работен инвестиционен проект и...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ