Откриха нов младежки център за над 4 млн. лева в Кюстендил

Нов младежки център за над 4 млн. лева беше открит в Кюстендил. Финансирането е по Плана за възстановяване и устойчивост (ПВУ). Националното съфинансиране е в размер на 533 хил. лева.

Към новоизградения обект е създадена и подходяща инфраструктура.

Комплексът ще се ползва от учениците и младежите на възраст до 29 години. В него ще се предоставят разнообразни дейности (включително и международни), както и цялостни услуги в помощ на личностното развитие и пригодността за заетост на тийнейджърите и младежите от общината.

Центърът разполага с конферентна зала, зала за игри, помещения за отделните клубове и кухня.

Младежкият център в Кюстендил е първият в България завършен и въведен в експлоатация по Плана за възстановяване и устойчивост. Към Общината е създаден и работи активно младежки съвет в помощ на кметския екип.

Related Articles

Фотоволтаици ще захранват сгради за социални услуги в Габрово

Инсталации за производство на електроенергия от възобновяеми източници са изградени в две от сградите за социални услуги в града. Фотоволтаичните електроцентрали са с мощност...

„Говорещи“ кошчета и високотехнологичен фонтан в обновения парк в Стара Загора

Едно от най-разпознаваемите и обичани пространства в центъра на Стара Загора вече посреща посетители с нова визия. Дейностите по ремонта на парк „Пети октомври“...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ