Община Сливен получава 60 декара от държавата за парк

Община Сливен планира да осъществи дългогодишна идея, свързана с изграждане на голям зелен парк срещу Градската градина. Това обяви кметът Стефан Радев. Теренът от около 60 декара е част от района на бившия парашутен полк и е предоставен на Общината с решение на Министерски съвет. Имотът се намира в центъра на града и ще бъде използван за изграждането на зони със спортни, детски и атракционни съоръжения.

Предстои изработване на подробен устройствен план, с който теренът ще бъде отреден за озеленяване и ще стане публична общинска собственост, без възможност за продажба или застрояване, каза Радев.

„Сега предстои да сключим договора с Областния управител в изпълнение на решението на Министерски съвет. От своя страна ще започнем веднага да работим по Подробния устройствен план и да направим терените публична общинска собственост, за да ги отредим за озеленяване. Така че, един ден да не се изкуши някой, а и да се изкуши, да не може да предложи да бъдат продавани“, заяви още кметът.

Заедно със съществуващи общински терени новата зелена зона ще обхване близо 200 декара – площ, която значително надхвърля сегашната градска градина. От общината планират и допитване до гражданите, за да определят какви съоръжения и пространства да бъдат изградени в бъдещия парк.

Related Articles

Васил Терзиев: Над 45% от метрото през “Слатина” са изпълнени

Разширението на трета метролиния в посока „Слатина“ и „Младост“ е изпълнено общо на 45%. Очаква се в края на 2027 г. да бъдат изградени...

Пазар: В 15 области текат масови съкращения

Над 3000 души в страната остават без работа към средата на годината 31 уведомления за масови съкращения са подадени от началото на годината в бюрата...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ