Община Сливен получава 60 декара от държавата за парк

Община Сливен планира да осъществи дългогодишна идея, свързана с изграждане на голям зелен парк срещу Градската градина. Това обяви кметът Стефан Радев. Теренът от около 60 декара е част от района на бившия парашутен полк и е предоставен на Общината с решение на Министерски съвет. Имотът се намира в центъра на града и ще бъде използван за изграждането на зони със спортни, детски и атракционни съоръжения.

Предстои изработване на подробен устройствен план, с който теренът ще бъде отреден за озеленяване и ще стане публична общинска собственост, без възможност за продажба или застрояване, каза Радев.

„Сега предстои да сключим договора с Областния управител в изпълнение на решението на Министерски съвет. От своя страна ще започнем веднага да работим по Подробния устройствен план и да направим терените публична общинска собственост, за да ги отредим за озеленяване. Така че, един ден да не се изкуши някой, а и да се изкуши, да не може да предложи да бъдат продавани“, заяви още кметът.

Заедно със съществуващи общински терени новата зелена зона ще обхване близо 200 декара – площ, която значително надхвърля сегашната градска градина. От общината планират и допитване до гражданите, за да определят какви съоръжения и пространства да бъдат изградени в бъдещия парк.

Related Articles

Ремонтът на Дунав мост се очаква да приключи до края на юни

Продължаващият втора година ремонт на българската част на Дунав мост трябва да приключи до края на месеца, това обяви областният управител на Русе проф....

На 24 и 25 юни: „Кметовете говорят“ в Габрово

За пета поредна година Габрово е домакин на дискусионния форум „Кметовете говорят“, който се провежда на 24 и 25 юни 2026 г. Събитието е...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ