Община Приморско получи държавни имоти за градски парк

Правителството одобри Община Приморско да получи държавни имоти в града с площ близо 14 000 кв. Те ще бъдат използвани за изграждане на общински градски парк. В един от имотите съществуват сгради в лошо техническо състояние и с конструктивни деформации, които ще бъдат премахнати. Бъдещият парк ще бъде с места за отдих, спортни игрища и фитнес съоръжения на открито, открита сцена за културни събития, детски съоръжения и площадки за игра, паметник и места за свободно паркиране. Инфрастуктурата ще се стопанисва от Община Приморско .

От администрацията в града коментират, че бъдещата зелена зона ще допринесе за развитието на курорта и утвърждаването му като значима туристическа дестинация.

Източник: Община Приморско

Related Articles

Министър Шишков: Всички нови магистрали ще се дават на концесия

Всички нови магистрали у нас ще се дават на концесия. "Турция има най-голям интерес да строи. Държавите около нас започнаха да искат да изграждат...

100 годишната сграда на театъра в Хасково грее след основен ремонт

Емблематичната 100 годишна сграда на театъра в Хасково грейна в пълния си блясък след основен ремонт. Проектът „Енергийно обновяване на сградата на ДКТ „Иван...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ