Община Приморско получи държавни имоти за градски парк

Правителството одобри Община Приморско да получи държавни имоти в града с площ близо 14 000 кв. Те ще бъдат използвани за изграждане на общински градски парк. В един от имотите съществуват сгради в лошо техническо състояние и с конструктивни деформации, които ще бъдат премахнати. Бъдещият парк ще бъде с места за отдих, спортни игрища и фитнес съоръжения на открито, открита сцена за културни събития, детски съоръжения и площадки за игра, паметник и места за свободно паркиране. Инфрастуктурата ще се стопанисва от Община Приморско .

От администрацията в града коментират, че бъдещата зелена зона ще допринесе за развитието на курорта и утвърждаването му като значима туристическа дестинация.

Източник: Община Приморско

Related Articles

Проект „Невидимият град“ получи „Награда Варна“

РК на КАБ Варна получи “Награда Варна” за проекта си “Невидимият град”. Той поставя началото на колекция от дигитални и физически модели на обекти...

В Тополовград: Откриха ново място за отдих и срещи

Тополовград вече има ново любимо място за отдих и срещи. Това е новият градски парк, който бе открит преди дни. Той съчетава красиво оформена...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ