Община Невестино иска на концесия минерален извор

Община Невестино настоява да вземе на концесия минералния извор край селото, за да се решат проблемите с водата. Очаква се искането да бъде внесено до Нова година.

За период от 5 години изворът е бил общински, но след като администрацията не е могла да намери концесионер, отново е одържавен. Крановете са запечатани, а достъпът до извора е ограничен.

Хората от селата в общината се снабдяват с минерална вода в бутилки и резервоари за битово ползване.

Въпреки недоволството на общинската управа и на населението, изворът продължава да е затворен.

Затова вече е подготвено искане до съответните инстанции минералният извор да бъде отдаден на концесия на Общината. Така ще се осигури през кризисните летни месеци и през цялата година допълнително количество вода за ползване – при това безплатно.

Related Articles

Завърши основният ремонт на СУ „Стоян Заимов“ в Плевен

Приключиха ремонтните дейности и модернизацията на СУ „Стоян Заимов“ - Плевен. Обновяването се извърши с финансиране от Националния план за възстановяване и устойчивост, Процедура...

В Приморско: Изграждат нов детски образователен център

Община Приморско предстои да придобие собствеността върху сграда на брега на морето, която ще бъде превърната в модерен детски образователен център, съобщи кметът Иван...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ