Община Варна иска от МВнР сградата на бившето руско консулство

Общинските съветници от Варна одобриха искането за прехвърляне на собствеността сградата на бившето руско консулство на общината. Намерението е тя да бъде превърната в детска градина или да се ползва от администрацията.

Консулството е затворено поетапно след лятото на 2022 г., когато България изгони руски дипломати. Наемът за ползване окончателно е изтекъл през есента на 2023.

По време на заседанието на Общинския съвет в предложението беше записано сградата да бъде прехвърлена на Общината с цел да се превърне в детска градина или за местната администрация. Теренът с идентификатор по кадастрална карта 10135.1505.292 се намира в район „Одесос“ на ул. „Македония“ 53 и е с площ 4 869 кв. м.

Related Articles

София ще има над 50 000 нови квадратни метра тротоари

Столичната община е възложила изпълнение на нови около 50 000 кв. м тротоари. Те са в различни райони и ще бъдат обновени тази пролет...

В Приморско: Изграждат нов детски образователен център

Община Приморско предстои да придобие собствеността върху сграда на брега на морето, която ще бъде превърната в модерен детски образователен център, съобщи кметът Иван...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ