Новият председател на Съюза на архитектите в България е бившият главен архитект на София Петър Диков

Той печели с минимална преднина пред арх. Илиян Николов

На 13 и 14 май в Централния дом на архитекта в София се проведе XXXIV Общо събрание на Съюза на архитектите в България, което беше отчетно-изборно. Съюзът на архитектите вече има нов Председател на Управителния съвет. Това е бившият главен архитект на Столична община Петър Диков, който спечели с минимална преднина пред арх. Илиян Николов. Досегашният председател на САБ проф. арх. Тодор Булев не беше подал кандидатура.

Related Articles

12 тона опасни отпадъци предадоха софиянци за 5 месеца

Над 12 тона опасни отпадъци са събрани на територията на Столичната община през първите 5 месеца на 2026 г. Те са предадени от гражданите...

Министър Шишков: Най-късно до средата на идната седмица ще бъде укрепено свлачището на АМ „Струма“

Ремонтните дейности по укрепване на свлачището в участъка между Симитли и Благоевград в близост до тунел „Железница“ ще бъдат завършени до края на тази...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ