На 14 септември пускат за движение цялата магистрала „Европа“

От неделя-14 септември шофьорите ще могат да пътуват без прекъсване по цялата магистрала „Европа“ – новия път от София до сръбската граница при Калотина. Трасето е важно, тъй като свързва България с Белград и Централна Европа. Това обяви министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов по време на заседание на парламентарната комисия по регионална политика.

Магистрала „Европа“ е част от европейския коридор №10. Тя свързва София с границата със Сърбия при Калотина и осигурява връзка към Белград и Централна Европа. Общата ѝ дължина е около 65 км. Трасето започва от Околовръстния път на София, преминава покрай Сливница, Драгоман и достига до ГКПП „Калотина“.

Related Articles

Изграждат вертикална зелена стена при Първа градска болница в София

Започна изграждането на иновативна вертикална зелена стена при главния вход на Университетска първа МБАЛ „Св. Йоан Кръстител“ в столицата. Обектът обхваща площ от 17...

Проект: Писта за драг състезания ще има край София

Столичният общински съвет одобри подготовка за проектиране и изграждане на център за безопасно и спортно шофиране край София. В него се предвижда писта за...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ