МРРБ: От следващата седмица започват обходи на пътищата с повишен риск

От следващата седмица започват обходи на участъците с концентрация на пътнотранспортни произшествия по републиканската пътна мрежа. Това стана ясно след работна среща на министъра на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов с ръководството на Агенция „Пътна инфраструктура“, с председателя на Държавната агенция за безопасност на движение по пътищата Малина Крумова и представители на неправителствени организации. За целта ще бъде сформирана работната група с членове на институциите и граждански организации, които ще се включат със съответните компетентни експерти.

Участниците в нея ще имат за задача след извършване на обходите на подадените от МВР отсечки с повишен риск да направят оценка на предвидените краткосрочни, средносрочни и дългосрочни мерки за тяхното обезопасяване и при необходимост да се преразгледат и допълнят. В случай че бъдат установени и други участъци, за тях също ще бъдат предприети съответните мерки, съобщават от МРРБ.

Related Articles

Пазар: В 15 области текат масови съкращения

Над 3000 души в страната остават без работа към средата на годината 31 уведомления за масови съкращения са подадени от началото на годината в бюрата...

Вече: Изкуствен интелект ще проектира пътищата в България

Пътищата и магистралите у нас вече ще се пректират с изкуствен интелект, обяви регионалният министър Иван Шишков. Изкуственият интелект (AI) навлиза и при строителството...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ