Министър Шишков: Очаквам септември да e готов инвестиционния проект и разрешението за строеж на АМ „Русе – Бяла“

Въпреки, че сроковете за проектиране са до 2024-та година, очаквам през септември месец да има готов инвестиционен проект и да бъде издадено разрешение за строеж на част от магистралата „Русе – Бяла“. Това каза министърът на регионалното развитие и благоустройството арх. Иван Шишков пред ТВ „България он еър“.

„В момента от Агенция „Пътна инфраструктура“ са подгтотвили документацията за отчуждения по трасето“, съобщи още министърът и допълни, че са одобрени и Подробните устройствени планове, и обектът е обявен за национален.

Вече се строи в цялост и магистрала „Европа“, стана ясно от думите на министъра, който припомни, че до скоро тази магистрала е била строителен обект в частта си до ГКПП Калотина.

„Пуснахме шест километра до Калотина, до седем-осем дни най-вероятно ще бъде пуснато цялото движение“, информира още архитект Шишков.

Той подчерта, че за последните осем месеца служебният екип на МРРБ е одобрил Подробния устройствен план на магистрала „Европа“, тъй като такъв не е имало, успял е да процедира отчужденията на част от трасето и не на последно място е успял да издаде разрешение за строеж и за последния лот на аутобана.

До няколко месеца трябва да стане ясно одобрява или не Европейската комисия екологичните мерки за преминаването на магистрала „Струма“ през Кресненското дефиле. Министърът информира, че в момента се води кореспонденция по въпроса и всичко зависи от отговора на комисията.

Related Articles

Проект „Невидимият град“ получи „Награда Варна“

РК на КАБ Варна получи “Награда Варна” за проекта си “Невидимият град”. Той поставя началото на колекция от дигитални и физически модели на обекти...

Троян с нова спортна зала

Троян вече има нова мултифункционална спортна зала. Тя е изградена на три етапа и отговаря на всички европейски стандарти. Строително-монтажните дейности възлизат на близо...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ