Министър Иванов ще инспектира пречиствателната станция в Шумен

Министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов ще бъде на работно посещение в град Шумен на 11 март 2025 г.

В 9:00 часа той ще се срещне с кмета на града проф. Христо Христов и Н. Пр. Миклош Борош – извънреден и пълномощен посланик на Унгария в България. Срещата ще се проведе в сградата на Общинската администрация.

По-късно регионалният министър ще направи инспекция на Пречиствателната станция за питейни води за града. Припомняме, че съоръжението получи Акт 15 през декември 2023 г. Акт 16 се забави с повече от година, защото част от земята под станцията се оказа със статут на земеделска земя. Това наложи промяна на предназначението й от земеделска на урбанизирана с предназначение за ВиК инфраструктура. Съоръжението в кв. „Дивдядово“ беше изградено с над 20 милиона лева. След проверката на пречиствателната станция е предвиден брифинг за медиите на място.

В рамките на визитата Иванов ще поднесе цветя и венци на паметника на Пети полк в града, по повод Деня на ракетните войски и артилерия.

Related Articles

Вече: Изкуствен интелект ще проектира пътищата в България

Пътищата и магистралите у нас вече ще се пректират с изкуствен интелект, обяви регионалният министър Иван Шишков. Изкуственият интелект (AI) навлиза и при строителството...

Новите влакове Алстом вече са в България

След години на недостиг на инвестиции в железопътния транспорт, част от новите влакове пристигат в България. В същото време отговорността на институциите не е...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ