Министърът на спорта Весела Лечева открива дългоочакваната „Арена Бургас“

Министърът на младежта и спорта Весела Лечева и кметът на Бургас Димитър Николов ще открият зала „Арена Бургас“ на 18 май (четвъртък), съобщават от Общината. Събитията в програмата стартират в 18.00 ч., а от 19.00 ч. ще се проведе мач №3 от полуфиналната серия на Националната баскетболна лига между Черноморец и Рилски спортист. Входът е свободен.

Всеки посетител ще получи при някой от трите пункта на входа на съоръжението безплатен билет с указано място за сядане. За да се избегне струпване и чакане, вратите на залата ще бъдат отворени два часа преди началото на откриването, тоест в 16 часа.

Зала “Apeнa Бypгac” е на пет нива. Тя е единствената в страната, която отговаря на всички изисквания, позволяващи домакинството на европейско и световно първенство по лека атлетика на закрито. Освен всички лекоатлетически дисциплини, в нея ще могат да се практикуват xaндбaл, бacкeтбoл, бoйни cпopтoвe, вoлeйбoл, художествена гимнастика и много дp. Съоръжението включва 3 тpeниpoвъчни зaли, тpиeтaжeн пapкинг, както и допълнителни обслужващи помещения. „Арена Бургас“ ще се управлява от държавното дружество „Академика 2011“.

Related Articles

Нов приключенски парк за деца отвори врати в Кюстендил

Кметът на Община Кюстендил инж. Огнян Атанасов и кметът на община Крива Паланка Сашко Митовски официално откриха новоизградения Общински приключенски парк за деца –...

„Архитектурни срещи“ – нова инициатива за професионален диалог в гилдията

На 9 юни 2026 г. от 18:00 ч. в Централния дом на архитекта – САБ, гр. София, ул. „Кракра“ №11, ще се проведе първото...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ