Кампанията „Рециклирай в нашия град“ продължава в Троян до края на октомври

Кампанията „Рециклирай в нашия град“ ще продължи до края на месец октомври. Така ще се даде възможност на повече жители да се включат активно и да допринесат за по-чиста и зелена среда, съобщиха от пресцентъра на Община Троян.

Към момента, благодарение на активността на гражданите, в приложението Re_ са събрани 539 точки, което се равнява на 27 дръвчета – истински резултат от усилията на включилите се

Участниците изхвърлят разделно отпадъци от пластмаса, стъкло и хартия в специалните цветни контейнери, разположени на територията на общината. При всяко изхвърляне, в близост до контейнер (до 200 метра), те маркират локацията в приложението и така печелят по една точка.

Събраните точки се преобразуват в засаждане на дървета – за всеки 20 точки се осигурява едно дръвче, което ще бъде засадено в Троян по препоръка на общинската управа до края на 2025 година.

Кампанията съчетава стимулиране на екологично поведение на жителите и подобряване на градската среда чрез засаждане на дървета. Тя насърчава ангажираност към опазването на природата и промяна на навиците по събиране и управление на отпадъците в Троян.

Related Articles

Обучение по методиката за индексация на строителните услуги

На 9 юни 2026 г. БААИК организира обучение по методиката за индексация на строителните, консултантските и проектантските услуги. Темата е посветена на практическите проблеми...

Българският павилион от Венецианското архитектурно биенале 2025 гостува в Пловдив

В основата на проекта ПСЕВДОПРИРОДА (PSEUDONATURE) стои парадоксална система, в която слънчева енергия захранва снежно оръдие, произвеждащо изкуствен снеговалеж посред лято. Снегът затрупва соларните...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ