Изграждат първи академичен кампус в „Студентски град“

В ход е изграждането на първия академичен кампус в „Студентски град“ в София със средства по Националния план за възстановяване и устойчивост. Той ще бъде обособен около блокове 30 и 32 на Висшето училище по телекомуникации и пощи (ВУТП) и ще се ползва от 2100 студенти, 980 ученици от Професионалната гимназия по телекомуникации и 300 преподаватели и служители.

В кампуса ще има сгради за обществено ползване, ще бъдат обособени зони за отдих, междублокови пространства с пейки и беседки, както и спортни площадки с безплатен достъп за ползвателите. Предвидена е и система за контролиран достъп на граждани и автомобили.

Общата стойност на проекта е 4 726 000 лева, осигурени по Плана за възстановяване и устойчивост. Кампусът трябва бъде готов в средата на следващата година.

Related Articles

По-скъпи винетки от 1 август 2026 г.

Увеличение на цените на винетните такси с 30 % от 1 август 2026 г. предвижда проект на постановление за изменение на Тарифата за таксите,...

Анализ на БСК: Индустриалните сектори са в криза с работната ръка

Индустриалните сектори са в криза с работна ръка, като заварчиците, кранистите и огнярите са сред най-дефицитните длъжности, сочат данни от анализ на Българската стопанска...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ