Изграждат нов учебен корпус на НПМГ “Акад. Любомир Чакалов”

Започна строителството на новия учебен корпус на НПМГ “Акад. Любомир Чакалов” в София. Бъдещата сграда ще даде възможност на училището да премине към едносменен режим на обучение.
“Впечатлен съм от амбициите на екипа на училището да инвестират в изграждането на иновативна среда и непрекъснато да подобряват условията в едно от най-предпочитаните училища в столицата и в България”, посочи Иван Василев, заместник-кмет по финансите, здравеопазването и строителството.
24 нови класни стаи, физкултурен салон, както и иновативен, проектиран според най-актуалните стандарти STEM център, ще позволят на учениците да използват най-модерните технологии и да надграждат теоретичните знания с практически упражнения. Възпитаниците на гимназията ще имат повече пространство за обучение и извънкласни дейности по математика, информатика, природни науки, зелени технологии.

Related Articles

До 12 юни: Общините могат да кандидатстват за „Европейски столици на туризма 2027“

До 12 юни общините могат да кандидатстват за „Европейски столици на туризма 2027“. Новото издание на форума се организира от Генерална дирекция „Мобилност и...

Велико Търново: Оръжейна компания превръща част от кино „Полтава“ в културен център

Полуразрушеното емблематично търновско кино "Полтава" ще се превърне в културен център. Група "Аркус", чийто основен бизнес е оръжейният и която стои зад американския колеж...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ