За пореден път: Монтана иска от държавата бившите казарми

Монтана за пореден път иска от държавата терена на бившите казарми. Общинските съветници подкрепиха предложение за безвъзмездно придобиване на пет части от имота с обща площ 24 дка. Това е първата стъпка от процедурата, която трябва да бъде изпълнена. Регионалният министър трябва да внесе предложение в Министерския съвет, където ще бъде взето крайното решение.

Основанието за предложението е отпаднала необходимост и намерение върху този имот да бъде изградена модерна спортна база със закрит басейн. По предварителни изчисления това би струвало около 25 – 30 млн.лв.

Това е третият опит на Община Монтана да придобие обекта с отпаднала необходимост на Министерството на отбраната. От администрацията се надяват този път процедурата да бъде въведена докрай, за да се пристъпи към проектиране

Related Articles

Напредва модернизацията на жп отсечката Елин Пелин – Костенец

Над 80% от обхвата на проекта за модернизацията на жп отсечката Елин Пелин - Костенец се изпълнява, съобщи пред Радио София Десислава Борисова, заместник...

Проект „Невидимият град“ получи „Награда Варна“

РК на КАБ Варна получи “Награда Варна” за проекта си “Невидимият град”. Той поставя началото на колекция от дигитални и физически модели на обекти...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ