Започна новият археологически сезон в Рациария

Започна новият археологически сезон в античния град Рациария край село Арчар. В продължение на три месеца екип от над 50 души ще проучва римските императорски терми, които са най-големите на територията на България.

400 000 лева са осигурени от Министерството на културата за 12-ия археологически сезон в Рациария, обясни пред БНР научният ръководител доц. д-р Здравко Димитров от Националния археологически институт с музей при БАН. Той уточни, че това е ежегодно проучване на римските императорски терми, най-голямата римска баня в България с площ над 9 декара.

Археологическите разкопки ще продължат 3 месеца. През това време 1/3 от римската баня ще бъде проучена до нивото, до което се очаква по-късно да бъде експонирана.

Related Articles

Проект „Невидимият град“ получи „Награда Варна“

РК на КАБ Варна получи “Награда Варна” за проекта си “Невидимият град”. Той поставя началото на колекция от дигитални и физически модели на обекти...

Държавата върна о. „Св. св. Кирик и Юлита“ на Министерството на културата

След последователна позиция и официално настояване от страна на Камарата на архитектите в България, държавата върна остров „Св. св. Кирик и Юлита“ на Министерството...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ