ЕК ни отпуска €197 милиона за електрически транспорт

Европейската комисия отпуска на България 197 милиона евро за подобряване на електропреносната мрежа в страната. Парите са част от общо 2,4 милиарда евро за 7 страни членки за ускоряване на прехода им към незамърсяваща икономика.

Средствата трябва да бъдат насочени към увеличаване на електрическия транспорт у нас, както и за осигуряване на възможности за съхранение на ток. ЕК очаква България да намали въглеродното замърсяване при производството на ток и да го децентрализира.

От Брюксел изтъкват, че подобни инвестиции ще допринесат за намаляване на зависимостта от внасяните от Русия изкопаеми горива. Отпуснатите средства са осигурени от приходите по европейската схема за търговия с емисии (СТЕ).

Related Articles

Внедряват мерки за енергийна ефективност в 4 столични читалища

Столичната община изпълнява проекти за обновяване на четири читалища, в които се внедряват мерки за енергийна ефективност. Сградите се намират в районите „Триадица“, „Красна...

В Тополовград: Откриха ново място за отдих и срещи

Тополовград вече има ново любимо място за отдих и срещи. Това е новият градски парк, който бе открит преди дни. Той съчетава красиво оформена...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ