ДНСК състави акт за премахване на незаконен строеж в „Елените“

Собственици на пострадали имоти в курорта с подписка срещу събарянето

Съставен е констативен акт за премахване на незаконен строеж „Корекция на трасето (коритото) на р. Козлука и земни насипи“, намиращ се в землището на Свети Влас, ваканционно селище „Елените“. Това съобщават от Дирекцията за национален строителен контрол.

Актът е издаден поради установяване на незаконно строителство. Съобщението за съставения акт е залепено на мястото на строежа, уточняват от ведомството. Поройните дъждове на 3 октомври отнеха живота на четирима души. Сериозни щети бяха нанесени и на сградите в курортното селище.

Собственици на пострадали имоти в курорта инициираха подписка срещу събарянето на сгради в „Елените“. Според тях подобни действия са необосновани, тъй като част от постройките, сред които и апартхотел „Негреско“, разполагат с редовни документи, включително акт 16.

Възражения срещу Констативния акт могат да бъдат подавани в 7- дневен срок, считано от 22.10.2025 г. в РДНСК Бургас.

Related Articles

100 годишната сграда на театъра в Хасково грее след основен ремонт

Емблематичната 100 годишна сграда на театъра в Хасково грейна в пълния си блясък след основен ремонт. Проектът „Енергийно обновяване на сградата на ДКТ „Иван...

Обновяват градската водопроводна мрежа в Плевен

Община Плевен започна работа по пореден ВиК проект, свързан с обновяването на градската водопроводна мрежа. След приключване на задължителните процедури е открита строителната площадка...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ