Газопреносните оператори на България и Македония подписват споразумение за междусистемна свързаност

Българският газопреносен оператор „Булгартрансгаз“ ЕАД и операторът на газопреносната система на Република Северна Македония „ГА-МА“ АД ще подпишат днес споразумение за междусистемно свързване за точката Кюстендил/Жидилово, съобщават от пресцентър на Министерството на енергетиката.

Така Северна Македония ще получи възможност за диверсификация на газовите доставки.

Документът ще бъде подписан в присъствието на министъра на енергетика Росен Христов, министъра на икономиката на Република Северна Македония Крешник Бектеши и посланик Агнеса Руси.

Related Articles

По график: Започна миене на подлезите в София

Столична община извършва по предварителен график почистване и миене на транспортни подлези на територията на София. Дейността е част от регулярното почистване и поддържане...

Techno Expo 2026 отбелязва 5 години иновации и индустриални технологии

От 10 до 13 юни 2026 г. в Корпоративно-сервизния център ЕВРОМАРКЕТ в Казичене, познат като Euromarket City, ще се проведе юбилейното пето издание на...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ