Габрово: Първа община у нас с електрически междуградски автобуси

Проектът е реализиран по Националния план за възстановяване и устойчивост

Първият курс по линия Габрово – София с новите електрически междуградски автобуси вече е факт – и това е първият такъв по републиканска транспортна схема в България, изпълнен със 100% електрически автобус, съобщи kmeta.bg

Кметът на Габрово Таня Христова коментира, че това е още една крачка към устойчивото бъдеще. Тя припомни, че към вече въведените пет електрически автобуса от този проект, обслужващи транспортната схема на общината, през август т.г. са се присъединили два нови 12-метрови електробуса, които обслужват по-дълги маршрути – включително линията до столицата.

„Категорично мога да кажа, че това е не просто нова придобивка – това е нов стандарт за комфорт, достъпност и екологичност“ сподели Христова във Facebook.

Related Articles

Вече: Изкуствен интелект ще проектира пътищата в България

Пътищата и магистралите у нас вече ще се пректират с изкуствен интелект, обяви регионалният министър Иван Шишков. Изкуственият интелект (AI) навлиза и при строителството...

До 10 юни: Приемат препоръки и възражения по проекта за ПУП на Борисовата градина

Тече срокът за препоръки, становища и възражения по проекта за Подробен устройствен план на Борисовата градина, след като той бе представен публично пред обществеността. ”Най-големият...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ