В центъра на Петрич изграждат парк по общ проект със Северна Македония

Нов парк ще има в центъра на Петрич. Той ще е на площ от близо 5000 кв. метра и се изгражда по съвместна инициатива със Северна Македония. Зеленият оазис е на ул. „Сандо Китанов“, в близост до река Луда Мара.

„Парковете за побратимяване“ са изграждат по съвместни проекти между два съседни града или държави с цел сътрудничество и подобряване на околната среда. В Петрич проектът по Програма ИНТЕРРЕГ България – Северна Македония е насочен към развитието на зелени градски пространства и създаването на паркове в Петрич и Струмица.

Изграждане на алеи и пешеходни връзки с настилки от естествени и рециклирани материали, позволяващи инфилтрация на дъждовните води, парково осветление с допълнително соларно захранване, автоматизирана напоителна система са част от заложените в проекта задания.

В парка ще има също перголни конструкции, които ще оформят сенчести пространства за отдих. Планирано е да бъдат засадени и разнообразни дървесни, храстови и декоративни растителни видове.

Related Articles

Проект „Невидимият град“ получи „Награда Варна“

РК на КАБ Варна получи “Награда Варна” за проекта си “Невидимият град”. Той поставя началото на колекция от дигитални и физически модели на обекти...

Пазар: В 15 области текат масови съкращения

Над 3000 души в страната остават без работа към средата на годината 31 уведомления за масови съкращения са подадени от началото на годината в бюрата...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ