В столицата: 9000 улични лампи са подменени миналата година

През 2025 г. направихме една от най-големите крачки в модернизирането на уличното осветление в София. Подменени са 9000 улични лампи, 5000 от които със средства по ПВУ, а останалите със собствени средства, във всички райони на столицата. Това заяви във фейсбук кметът на София Васил Терзиев.

Той отбеляза, че са подменени осветителни тела, монтирани през 70-те години на миналия век, които са били енергийно неефективни и скъпи за поддръжка. Столичният кмет посочи, че на тяхно място е поставено LED осветление, което е по-надеждно, по-ефективно и намалява разходите за електроенергия с около 409 000 евро годишно. Той увери, че спестените средства ще бъдат инвестирани в улично осветление – на места, където хората от години го очакват.

По думите му чрез гражданските бюджети на София се реализират конкретни проекти, предложени и избрани от гражданите. Сред вече изпълнените са ново улично осветление между 31. СУЧЕМ „Иван Вазов“ и 23. СУ „Фредерик Жолио-Кюри“ – район Слатина, както и възстановяване на осветлението в парк „Лагера“ – район Красно село.

Дейностите продължават и през тази година, увери Терзиев. Предвижда се обновяване на осветлението на ул. „Силиврия“ (от зала „Триадица“ до ул. „Костенски водопад“) – район Триадица, пешеходна алея в Южния парк – район Триадица, стадион „Лозен“ – район Панчарево, кв. „Манастирски ливади – Изток“ и др.

Related Articles

Ремонтът на Дунав мост се очаква да приключи до края на юни

Продължаващият втора година ремонт на българската част на Дунав мост трябва да приключи до края на месеца, това обяви областният управител на Русе проф....

България получава близо 1 млрд. евро по Плана за възстановяване и устойчивост

ЕК одобри четвъртото ни искане за плащане „Европейската комисия даде положителна оценка на четвъртото искане за плащане на България по Националния план за възстановяване и...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ