В София: Пускат новото мобилно приложение Sofia2Go

Картата за столичния градския транспорт вече ще се използва и през телефона. Новото мобилно приложение Sofia2Go бе представено от Столичната община и Центъра за градска мобилност.

Плагформата позволява превозните документи да се съхраняват в дигиталния портфейл на смартфона като се валидират в превозните средства. В момента приложението е налично само за Android и е пуснато в тестова версия.

То не заменя пластиките, а служи като допълнително улеснение за всички, които използват столичния градски транспорт.

Кметът Васил Терзиев написа на страницата си във Фейсбук, че в рамките на тестовия период, общината ще събира мнения, ако има нужда от подобряване на приложението.

Related Articles

Новите влакове Алстом вече са в България

След години на недостиг на инвестиции в железопътния транспорт, част от новите влакове пристигат в България. В същото време отговорността на институциите не е...

НАП: Има данъчно облекчение за ремонт на жилище

Има законов начин да си върнете малка сума от това, което сте вложили в ремнота на жилището си, напомнят финансови експерти. Законът позволява човек...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ