В София: Освежават площад „Славейков“, продължава почистването и на подлезите

Столична община стартира основно почистване и освежаване на емблематичния площад „Славейков“. Екипи на Дирекция „Аварийна помощ и превенция“ почистват надрасканите пейки, кошчета и перголи с пароструйка. Премахват се лепенки, обяви и агитационни материали в отговор на сигнали от граждани. Почистен е и фонтанът на площада.

Предстои пребоядисване на всички пейки и металните части на кошчетата за отпадъци. Паралелно с тези дейности, започна поставянето на Коледна украса, която ще придаде празничен облик на площада.

Работата по подобряването на градската среда продължава. Почистени са основно вече 6 подлеза и мостът на Семинарията, възложени са още 5, с които Столична община ще се справи до края на годината въпреки студа. Когато времето позволява ще бъде възобновена интензивната работа и по останалите силно зацапани обекти, които с години са били занемарени.

Въпреки усилията за облагородяване на града, вандализмът продължава да е сериозно предизвикателство. „Унищожаването на това, което създаваме заедно, е неприемливо и няма оправдание. Няма да толерираме безотговорно отношение към пространствата, които всички споделяме,“ заяви кметът на София Васил Терзиев. Той отправи апел към всички столичани и гости на града да се отнасят с уважение към обновените пространства.

Related Articles

Пазар: В 15 области текат масови съкращения

Над 3000 души в страната остават без работа към средата на годината 31 уведомления за масови съкращения са подадени от началото на годината в бюрата...

До 8 юни се подават оферти за инженеринга на проекта „Отваряне на града към морето“

На 8 юни 2026 г. изтича срокът за подаване на оферти по обществената поръчка за инженеринг на проекта „Отваряне на града към морето“ –...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ