Велико Търново има нов площад “Журналист”

Във Велико Търново вече има нов площад, носещ името “Журналист”. Инициативата е на Съюза на българските журналисти с подкрепата на общината,предава БНР.

Търново е третият български град след София и Пловдив, който има своя площад “Журналист”. Той се намира до крепостта “Царевец” пред Хуманитарна гимназия “Св. св. Кирил и Методий”. Училището е единственото у нас, в което се изучава журналистика в средния образователен курс. На днешния празник на светите братя Кирил и Методий ще бъде представена актьорска възстановка на създаването на първата телеграфна агенция у нас във Велико Търново през 1886 г. Арт инсталация “Бюрото на журналиста” допълва тържествата.

Президентът Илияна Йотова, която е носител на почетното звание “Doctor honoris causa” на Великотърновския университет, е поканена за патронния празник на университета, носещ името на светите братя.

Related Articles

Пазар: В 15 области текат масови съкращения

Над 3000 души в страната остават без работа към средата на годината 31 уведомления за масови съкращения са подадени от началото на годината в бюрата...

По график: Започна миене на подлезите в София

Столична община извършва по предварителен график почистване и миене на транспортни подлези на територията на София. Дейността е част от регулярното почистване и поддържане...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ