Велико Търново има нов площад “Журналист”

Във Велико Търново вече има нов площад, носещ името “Журналист”. Инициативата е на Съюза на българските журналисти с подкрепата на общината,предава БНР.

Търново е третият български град след София и Пловдив, който има своя площад “Журналист”. Той се намира до крепостта “Царевец” пред Хуманитарна гимназия “Св. св. Кирил и Методий”. Училището е единственото у нас, в което се изучава журналистика в средния образователен курс. На днешния празник на светите братя Кирил и Методий ще бъде представена актьорска възстановка на създаването на първата телеграфна агенция у нас във Велико Търново през 1886 г. Арт инсталация “Бюрото на журналиста” допълва тържествата.

Президентът Илияна Йотова, която е носител на почетното звание “Doctor honoris causa” на Великотърновския университет, е поканена за патронния празник на университета, носещ името на светите братя.

Related Articles

На 24 и 25 юни: „Кметовете говорят“ в Габрово

За пета поредна година Габрово е домакин на дискусионния форум „Кметовете говорят“, който се провежда на 24 и 25 юни 2026 г. Събитието е...

100 годишната сграда на театъра в Хасково грее след основен ремонт

Емблематичната 100 годишна сграда на театъра в Хасково грейна в пълния си блясък след основен ремонт. Проектът „Енергийно обновяване на сградата на ДКТ „Иван...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ